Вітаю Вас, Гость

У грудні 2012 року бібліотека Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст. №5 працювала у звичному режимі: обслуговування читачів, проведення бібліотечних уроків, консультації, бесіди групові та індивідуальні, інформування учнів та учителів школи, підведення підсумків конкурсу «Живи, книго!» за І семестр 2012/2013 навчального року... Але найбільше юним читачам шкільної бібліотеки, мабуть, запам’ятаються конкурс «Найкращий читач шкільної бібліотеки - 2012» серед учнів 6-7 класів та презентація творчості Всеволода Нестайка «Мандрівка в Країну Дитинства» для учнів 4-х класів, які підготувала та провела бібліотекар – Олена Миколаївна Пальчевська.

 

Конкурс любителів і шанувальників книги

У конкурсі «Найкращий читач шкільної бібліотеки - 2012» взяли участь 14 найерудованіших, найначитаніших учасників: 6 учнів з 6-х класів та 8 учнів з 7-х класів.  У грі, яка складалася з 5 раундів: «Живе чудо казки», «Впізнай автора за підказкою», «Слідство ведуть знавці», «Конкурс «Далі, далі, далі...», «Екранізація літературних творів», учасники  змагалися за  почесне звання найкращого читача 2012 року.

Змагання було запеклим! Конкурсанти вгадували казки за загадковим описом; авторів творів за «підказками»; імена літературних героїв за їх речами, які з’являлися на екрані; назви літературних творів за фільмами, які створені на їх основі. Крім того, учасники показали неабиякі знання української та світової літератури.

 

У фінал конкурсу вийшли 3 учнів з 6-х класів: Балінська Валерія (6-А), Сорока Даря (6-Б), Рудь Аліна (6-В) та 3 учнів 7-х класів: Чумак Анна (7-Б), Юдіна Анна (7-Б), Шаманаєва Даря (7-А). У фіналі «Хіт-парад» улюблених книг» конкурсантки презентували всім присутнім свої улюблені книги. За результатами презентацій компетентне журі (Степанова Л.М., Перкова Т.П.) оголосило переможців шкільного туру конкурсу.

 

Ними стали – учениця 6-А класуБалінська Валерія та учениця 7-Б класуЮдіна Анна.

 

ІІ місце вибороли учениця 6-В класу – Рудь Аліна та учениця 7-Б класу – Чумак Анна; ІІІ місце посіли – учениця 6-Б класу – Сорока Дар’я та учениця 7-А класу - Шаманаєва Дар’я.

Конкурс закінчився... Для переможців розпочалася підготовка до міського випробування... Тож, бажаємо переможцям гарних здобутків на ІІ (міському) етапі конкурсу «Найкращий читач – 2012»! Успіхів вам, дівчата! Вболіваємо за вас!

 

Презентація творчості Всеволода Нестайка

Познайомитися із письменником - казкарем Всеволодом Нестайком, потова­ришувати із головними героями його творів, зазирнути у Країну Сонячних Зайчиків мали змогу учні 4-х класів, вирушивши у незабутню мандрівку в Країну Дитинства. Цю мандрівку для них організувала та провела бібліотекар школи – Пальчевська О.М.

 

Основними зупинками на шляху до казкової країни стали: літературно-мистецька пере­дача «Позаочі», яка познайомила молодших школярів із письмен­ником В.З. Нестайком, його життям та творчістю; голубий екран, де діти зустрілися  із головними персонажами творів; відвідали віртуальну музей-бібліотеку В. Нестайка.  Імпровізована студія передачі «Позаочі» розташувалася на сцені актової зали. Ведуча – журналіст (Анжеліка Верхова, 8-А клас) гостинно зустріла у студії дитячого письменника Всеволода Нестайка, роль якого зіграв Максим Шуміловський (9-Б клас).

 

«Письменник» розповів дітям про своє нелегке дитинство, про батьків, про друга – Павлушу, про свої твори. Передача переривалася появою на  сцені та на екрані героїв В. Нестайка. Учні почули  монолог про Яву Реня (Андрій Баранов, 5-Б клас), побачили уривок з фільму «Тореадори з Васюківки».

 

 

А бібліотекар Олена Миколаївна запропонувала школярам віртуальну екскурсію до бібліотеки-музею дитячого письменника (розповідь про найвідоміші твори В. Нестайка зі слайд-презентацією). Перед однолітками також виступили учениці 4-А класу: Аня Зіменко, Даша Мартус, Настя Непомяща, які прочитали книги Всеволода Нестайка і вирішили поділитися з однокласниками своїми враженнями від прочитаного.


А закінчилася мандрівка в Країну Дитинства та презентація творчості улюбленого дитячого письменника запрошенням бібліотекаря учнів 4-х класів до шкільної бібліотеки для знайомства з найкращими книгами В. Нестайка.  А заключним акордом мандрівки стали слова поетеси Ліни Костенко:

Митцю не треба нагород,

Його судьба уже нагородила.

Коли в людини є народ,

Тоді вона уже людина.