Вітаю Вас, Гость

     День української писемності та мови в 7-А класі  Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ознаменувався захоплюючою конкурсною програмою, яку підготувала  та  провела бібліотекар школи – Олена Миколаївна Пальчевська. «Конкурс знавців української мови» -  під такою назвою пройшли змагання в Клубі розумних і кмітливих знавців рідної мови.

 

Три команди 7-А класу змагалися у знан­нях, кмітливості, ерудиції, винахідливості. Конкурсна програма складалася з наступних конкурсів: «Розминка», «Продовжи  прислів'я», «Перекладач»,  «Добери епітети до слів», «Буриме», конкурсу капітанів. Отже, гра розпочалася і семикласники із захопленням  поринули у вир конкурсу…

 

 Особливо цікавим для учнів став  конкурс  «Перекладач», де потрібно було перекласти цілі фрази з російської мови на українську. Неабиякий інтерес викликав конкурс  «Добери епітети до слів»! Виявляється, до одного слова можна дібрати величезну кількість епітетів та ще й яких! Тут школярі показали, що, дійсно вже, за рідним словом «до карману не полізуть». А конкурс капітанів виявив, хто з голів команд  найкрасномовніший та найввічливіший, адже у цьому конкурсі потрібно було написати листа команді-суперниці, використовуючи якомога більше ввічливих слів.

 

 А на завершення мовного змагання була визначена команда, яка найкраще знає та цінує  рідну мову,  шанує традиції свого народу. Радості команди-переможниці не було меж! Тож, нехай звучить прекрасна українська мова, а наші діти її із задоволенням вивчають!

 

   Усний журнал «Люди мистецтва і наш край»

У дні, коли місто Первомайськ святкувало свій 336 день народження, учні Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст. №5 мали  змогу познайомитися з культурним  спадком рідного краю.  До уваги учнів 7-А та 8-А класів бібліотекарем Пальчевською О.М. було представлено усний журнал «Люди мистецтва і наш край».

 

Славиться Первомайщина своїми талановитими людьми... Імена багатьох наших земляків добре відомі не лише первомайцям, але й далеко за межами рідного краю. Знайомству з відомими митцями – співаками, акторами, художниками, композиторами, які народилися на Первомайщині та чимало зробили для становлення та розвитку українського та світового мистецтва, і було присвячено усний журнал.

Перша сторінка журналу «Художники краю» познайомила школярів з творчістю видатного живописця А.Д. Антонюка та автором герба міста Первомайська І. Л. Андрієнка.

 

   Здивувала та зачарувала школярів сторінка друга журналу «Музиканти краю». Учні почули цікаву інформацію про життям і творчість відомого українського композитора і педагога, професора - М. М. Вілінського. А  чарівний голос заслуженої артистки Республіки Молдова, солістки Національного театру опери і балету – Лілії Шоломей мали змогу послухати, побачити нашу відому землячку, і насолодитися її співом.

Сторінка третя «Актори краю» розповіла про чарівну жінку, відому у світі артистку, непересічну постать українського театру - Єфросинію Зарницьку та її  величезну роль у становленні та розвитку Первомайського народного театру.

Без минулого немає майбутнього… Хочеться вірити, що після подібних заходів наші діти  пам’ятатимуть: хто ми, звідки, де наше коріння і які талановиті особистості прославили на весь світ нашу рідну землю.

 

Книжковий огляд-екскурсія

«Сторінками українських книжок»

16 жовтня учні 5-Б класу відвідали шкільну бібліотеку, щоб познайомитися  з найкращими творами для дітей українських письменників. Бібліотекар Пальчевська Олена Миколаївна підготувала для п’ятикласників незвичайну книжкову огляд-екскурсію «Сторінками українських книжок».

 

Самі герої книг (у виконанні учнів класу) ніби зійшли зі сторінок, звертаючись до школярів зі своїми радощами і смутками, з різними проблемами та чудернацькими фантазіями, пригодами  та  детективними історіями.

 

 В гості до дітвори завітали: «Тореадори з Васюківки» В. Нестайка,  «Спогади кота Сивка»  Н. Кибальчич, «Мінімакс – кишеньковий дракон, або День без батьків» А. Костецького, збірки «Про маму» та «Веселі історії», «Тимоня» И. Грунской, «Дядилешины советы» та «Лёхлёхыч – детектив» О. Троянова.

 

Учні з цікавістю слухали виступи своїх однокласників. Після завершення огляду-екскурсії, бажаючих взяти почитати представлені книги було багато. Але, на жаль, кожна з цих книг є у шкільній бібліотеці лише в одному примірнику. Тож, кому вдалося взяти книгу, яка сподобалася, напевне, вже її читають, а всі інші - з нетерпінням чекають на захоплюючу зустріч з героями українських книжок.

Посвята в читачі

Стало вже доброю традицією в шкільній бібліотеці Первомайської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 на початку навчального року проведення театралізованого свята „Посвята в читачі”. Бібліотекар Пальчевська Олена Миколаївна разом з активом бібліотеки (Шаманаєвою Дарєю, Єрмольонок Валерією, Підгорною Яною, ученицями 7-А класу) приготували для учнів 2-х класів захоплюючу екскурсію шкільною бібліотекою та зустріч з казковими героями.

Ось і цього разу, бібліотекар – господиня книжкового царства, привітала у затишній читальній залі нових маленьких читачів – другокласників. Свято традиційно розпочалося зі знайомства  малюків з абонементом для молодших читачів бібліотеки, з просторою читальною залою.

 

Але несподівано для другокласників до бібліотеки прилетіла на своїй мітлі Баба Яга, яка почала лякати дітей та закликати їх не читати книжок, мовляв, так живеться краще.

 

Але непрохану гостю швидко вгамувала Королева Книга, яка розповіла дітям, як гарно бути читачами бібліотеки, про те, що необхідно берегти книгу.

 

Адже буває і таке, що діти погано поводяться з книгами і тоді книги починають хворіти та жалітися на своїх недбалих господарів. Саме така Книга завітала до читальної зали і розповіла про своє нелегке життя. Хвору книгу Королева пообіцяла забрати до „Книжкової лікарні” та вилікувати.

 

Другокласники разом з Королевою Книгою урочисто пообіцяли бути гідними читачами шкільної бібліотеки, дотримуватися правил користування бібліотекою, любити та поважати книгу! „Посвята в читачі”     стала для молодших школярів школи незабутнім святом та першим кроком до самостійного читання, до нових зустрічей з цікавими книгами.

 

Конкурс читців

З метою патріотичного виховання дітей та молоді засобами українського мистецтва, виявлення здібностей до виразного читання, підтримки обдарованої молоді, відзначення ювілеїв від дня народження поетів Є. Маланюка, А. Малишка, К. Мотрич, Г. Сковороди, М. Семенка,  напередодні канікул в шкільній бібліотеці відбувся І (шкільний) етап конкурсу читців «Поетична пристань». В конкурсі взяли участь учні 3 - 11 класів. До складу компетентного журі увійшли: заступник директора з НВР – Степанова Л.М., учитель світової літератури – Перкова Т.П., бібліотекар школи – Пальчевська О.М. Оцінюючи виступи, журі керувалося наступними критеріями:

-         відповідність змісту творів віковій категорії;

-         володіння основами художнього читання, дикція;

-         розкриття головної думки й художніх образів твору;

-         володіння увагою читачів, культура поведінки на сцені;

-         естетика сценічного одягу.

Серед 35 учасників конкурсу перемогу здобули: 

І місце (І вікова категорія) – колектив учнів (Рясна Ю., Баранов А., Гроцький В., Перерва Д., Довгань І.) (уривок з поеми «Прометей» А.Малишка);

       І місце (ІІ вікова категорія)  - Волошин А. (7-А)  (поезія «Всякому городу нрав і права» Г. Сковороди);

       І місце (ІІІ вікова категорія) – Остапенко А. (9-Б) (білий вірш «Молитва до мови» К. Мотрич).

       Тож, побажаємо нашим переможцям вдалого виступу на ІІ (міському) етапі конкурсу читців «Поетична пристань»! Нехай звучить прекрасне поетичне слово! Натхнення та перемоги!