Вітаю Вас, Гость


З метою виховання патріотизму, любові до рідного краю, поваги до народних традицій та звичаїв, пропаганди здорового способу життя,  в Первомайській ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 відбулося краєзнавчо-спортивне свято «Козацькому роду нема переводу» для 3-4 класів.

У змаганнях взяли участь 6 куренів: П.Сагайдачного(4-А), І.Підкова (4-Б), Б.Хмельницького (4-В), І.Сірко (3-А), І.Самойловича (3-В), П.Дорошенка (3-Б).


На заході була присутня почесна гостя - заступник з навчально-виховної роботи Степанова Л.М., а змагання наших козачат  оцінювало компетентне журі: Перкова Т.П. (соціальний педагог) та Пальчевська О.М. (завідуюча бібліотекою школи).

У першому конкурсі козачата представляли назви та девізи  своїх гуртів, розповідали глядачам про гетьманів імена яких носять їх курені.  В другому -  отамани змагалися в знаннях термінології козацької доби. В конкурсі «Втеча з полону» - козачата показали свою швидкість, вправність, витривалість, адже командам потрібно було найшвидше втекти з «полону». В  конкурсі «Їм і не наїмся» хлопчаки змагалися у спритності: хто швидше відкусить бублика без допомоги рук. Конкурс «Кращий оселедець» виявив найбільш художньо обдарованих та кмітливих козачат, адже вся команда брала участь у конкурсі та кожен представник гурту  вніс свій штрих у створення портрету справжнього козака з оселедцем на голові.

                                                                                            

Справжні лицарі-козаки мають бути галантними джентльменами, тож конкурс «Бантик коханій» показав, хто  з хлопців був вправнішим у зав’язуванні бантика дівчинці.


В кінці свята на всіх чекав смачний сюрприз – козацький куліш, який із справжнім  задоволенням та апетитом смакували учасники козацьких забав.


Свято «Козацькому роду нема переводу» – вдалося на славу, адже всі козачата та їх вболівальники розходилися по своїм класам ситі та задоволені!