Вітаю Вас, Гость

Життя великого Кобзаря

 

Свою Україну любіть,

Любіть її во время люте,

В останню, тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

Т.Г. Шевченко

 

Постать Тараса Шевченка виходить за межі однієї країни. Його заклик до братерства й любові, до правди і справедливості, а над усе, до  волі, має всесвітнє значення.

Цю глибину ще тільки мають усвідомити наші малюки - першачки. Вони пізніше зрозуміють, які неоціненні духовні надбання - свої твори - залишив нам великий Кобзар.

Але з якою цікавістю юні вихованці слухали повідомлення вчителів, виступи своїх однокласників про кріпацьке дитинство і подальше важке життя Тараса, про його прагнення до навчання, про безмежну любов до своєї країни. Затамувавши подих, слухали пророчі і прості вірші Шевченка у виконанні юних читачів.

Сподіваємося, що учні перших класів ЗОШ І-ІІІ ст. №5 розширили свої знання про життя і творчість великого поета під час проведення усного журналу "Тарасовими шляхами": Учітесь, читайте, і чужому научайтесь й свого не цурайтесь. Ці пророчі слова звучали як настанова першокласникам, маленьким громадянам країни.

 

Гребещенко А. Ф.,

вчитель початкових класів

 

      В шкільній бібліотеці відбувся   конкурс читців «Шевченкові думки переживуть віки» для найменших мешканців нашої школи – учнів 1-4 класів. На початку конкурсу завідуюча шкільною бібліотекою – Олена Миколаївна Пальчевська  представила присутнім (слайд-презентація) основні віхи життя і творчості славетного сина України – Т.Г. Шевченка. Конкурс розпочався з читання поезій Великого Кобзаря учнями 4-х класів, адже вони мали показати приклад для наслідування своїм меншим товаришам. Але і малюки не розгубилися, вони були вбрані в українські національні костюми і так щиро та задушевно читали Шевченка, що всі присутні мимоволі  любувалися  на них.

     Журі визначило переможців, але насправді переможців і переможених не було, всі отримали грамоти, а на конкурсі панувала неповторна поезія Тараса Шевченка!

     Згідно з планом заходів святкування 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка для вихованців закладу пропонувався перегляд документального багатосерійного фільму «Тарас Шевченко. Заповіт». Своїми враженнями учні поділилися з батьками, вчителями.
 

     Продовженням святкування 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка в нашій школі став зворушливий літературно-музичний вечір «Він буде жити вічно», підготовлений педагогом-організатором Катериною В’ячеславівною Пасічник та учителем української мови та літератури – Багмут Л.В.                 

     Актова  зала школи на годину перетворилася на українську  світлицю з портретом Тараса Шевченка на чільному місці. А на столику вічна книга – «Кобзар», горить свіча..

     В цій урочистій атмосфері звучить шевченкове слово... Воно і у поезії, і у пісні. Його творчість – це його життя... Сцени з життя великого поета, пісні на його вірші, проникливі слова про Великого Кобзаря, – все це залишило в пам’яті незабутній образ українського пророка.

     Але усі слова про цей чудовий вечір залишаться просто словами, тож, пропонуємо вам, шановні читачі, переглянути основні моменти свята і доторкнутися душею до великого дива, ім’я якому – Тарас Григорович Шевченко!