Вітаю Вас, Гость



Адреса:

вул. Корабельна, 4А

м. Первомайськ

Миколаївська обл.

55210

тел. (05161) 3-11-53

тел. (05161) 3-21-27

Ел. пошта: adm_sh5@mail.ru



Мальовниче місто Первомайськ 

Саме тут, на його окраїні, в 1970 р., виникло прекрасне селище з символічною назвою «Фрегат».


З усіх усюд з’їжджалась молодь працювати на заводі, яким керував Медведєв Ф.М. А там де молодь - там і діти. Виникла потреба в побудові школи. В 1974 році відчинила двері і приймала перших своїх вихованців середня школа №5. Дух школи, її психологічний мікроклімат залежить від директора – головного диригента великого шкільного оркестру. Колектив школи очолив талановитий педагог Кущ Сергій Іванович, девізом життя якого були слова: «Треба любити людину більше, ніж самого себе». Син народу, інтелігент, який відчув на собі вогонь війни, неперевершений учитель історії, заслужив великої шани й любові за подвиг свого серця і розуму не лише в учнів та їх батьків, а й серед педагогів міста, області.

«Велика радість для мене - зустріч із справжніми людьми, які приходять у моє життя і назавжди лишають по собі зерна добра», - говорив Сергій Іванович. Ось чому в середню школу №5 важко було влаштуватися на роботу: директор робив відбір, підбирав собі подібних. І не помилився: Радченко Л.С., Безім’яна С.М., Сакал Л.П., Куйбіда Г.І., Сулімова О.Ф., Бірюкова Г.Г., Станкевич Р.М., Вацковська В.В, Перкова Н.М., Посканна Л.А, Вергелес А.П., Вергелес Л.І., Шелестенко В.П., Андрійченко Т.С., Андрійченко В.М., Ватаженко Є.О., Перкова Т.П., Могилянська Л.М., Чеботарьова Н.А., Лигун Н.М., Півень В.Ю., Товста Н.П., Ковтуненко В.А., Рабінович М.С., Яворська Ж.В., Полякова Н.А., Пилипчук Л.М. та багато інших вчителів першими почали сіяти в школі добре, розумне, вічне. Більшість з них і сьогодні - золота серцевина нашого педагогічного колективу.

Школа росла, мужніла, поповнювалась учнями, педагогами… Число дітей досягло цифри 2500, вчителів -125. В 1983 році добудовано новий корпус школи. На жаль, 1984 року не стало дорогої всім людини – першого директора Куща Сергія Івановича.

Минали роки… Обережно, з великим педагогічним тактом, продовжили традиції школи серйозні, принципові, грамотні, творчі керівники Андрієнко В.С., Чеботарьова Н.А., Дмитрієва С.М, Комарчук В.Г., Сисоєва І.В. та їх заступники. В школі з’явились нові, прекрасно оформлені кабінети, музей Бойової Слави та історії школи, спортивна та актова зали, методичний кабінет, коридори засяяли розмаїттям ілюстрацій. Подвір’я школи потопає в зелені, красується розарієм та мальовничими квітами.

Хороше і затишно в школі педагогам і їх вихованцям. Зерна, кинуті в родючу землю першим директором, дали і продовжують давати чудові сходи. Із школи вийшли люди різних професій: науковці, лікарі, вчителі, артисти, художники, поети, інженери, люди робітничих професій. Саме школа №5 дала місту прекрасних директорів та заступників директорів шкіл.

Сьогодні в Первомайській ЗОШ№5 працює злагоджений, дружний, творчий колектив, для якого школа стала рідною домівкою, яка наповнена дитячим галасом.

Виховати гідну людину, переконані вчителі п’ятої школи, можна лише за допомогою гарних дій, вчинків. Педагоги намагаються дати кожній дитині змогу самій побачити, осмислити красу і в мистецтві слова, і у праці, і в єдності людини з природою, тобто в красі життя. А життя – невпинне діяння… Тому педагогічний колектив нашої школи знаходиться у постійному творчому пошуку.

…Учитель. Школа. Шкільний дзвінок. Кожного першовересня осіння скрипка грає свій полонез для нас на шкільному подвір’ї. Уже вкотре ми відчуваємо хвилювання і радість того, що не зрадили своїй мрії, ставши вчителем. І так кожен із нас, хто прийшов до школи і в 30–й раз, і в 10-й, і вперше… В радісному передчутті зустрічі з учнями, коли осінній ранок, напоєний пахощами чорнобривців, жоржин і айстр, вривається на шкільне подвір’я, спішить до школи вчитель, щоб вдихнути енергію душ, накоплену роками…


Молодість вічну дарує тобі

Вчительська доля..