Вітаю Вас, Гость


Читач, що не вміє читати

 

 (поради бібліотекаря батькам щодо виховання юного читача)

                     

                     

Психологи стверджують, що книжки потрібні дитині вже з раннього віку, адже вони:

 

-  допомагають встановленню особливого зв'язку між дитиною та батьками;

 - допомагають пізнавати мистецтво слова та живопису, завдяки ілюстраціям;

 - розвивають навички слухання;

 - допомагають підготувати дитину до процесу навчання;

 - розвивають кругозір та емоційну сферу;

 - допомагають розвитку уявлення;

 - приносять дитині задоволення.

 

Тож, коли треба починати читати дитині книжки? Відповідь однозначна: з перших років життя! І чим раніше ви почнете це робити, тим краще. Читаючи малюку, ви ніби-то розширюєте його світ, допомагаєте йому отримувати задоволення від читання, поповнюєте запас його знань, поки що дуже невеликий.

 

Малюкам дуже подобається читання разом з батьками. Читаючи з дитиною постійно, ви обов’язково помітите, які книжки їй подобаються найбільше, які вона краще розуміє. Звертайтесь по допомогу до бібліотек та бібліотекаря у виборі книг. Адже, саме у бібліотеці є книги для будь-якого віку та рівня розвитку дитини. Крім того, професіоналам легше знайти потрібні книги, ніж вам.

 

Не вважайте, що всі необхідні вашій дитині книжки є у вас дома - це помилка багатьох читаючих батьків, і вона не тільки в тому, що домашні бібліотеки не можуть бути різноманітніше за публічні. Вашу дитину може просто надихнути приклад інших дітей - читачів бібліотеки . Інші читачі і інші книги ніби передають естафету вашій дитині. Відвідування шкільної бібліотеки допомагають малюку звикнути до різноманіття книжок, до читацької поведінки дітей та дорослих і обов"язково стане у нагоді в подальшому житті, навчанні, підготує до школи. Світ книги та бібліотеки не буде для дитини невідомою країною, він стане для неї життєвою необхіністю.

 

 

Шість кроків назустріч книзі

             

           

1. Читайте дитині вголос. Якщо навіть дитина вміє вже читати самостійно, це буде лише на користь.

2. Приділяйте увагу ілюстраціям з книжок: роздивляйтесь їх разом з дитиною.

3. Читайте разом з дитиною вголос по черзі, за ролями. Читайте уривки то веселим, то сумним, то сердитим тоном.

4. Нехай дитина читає перед сном, адже те, що буває в кінці дня, запам'ятовується краще.

5. Читаючи дитині книжку, ставте питання : як би вчинив ти? Який герой тобі подобається? Чому? Розмірковуючи над цими питаннями дитина краще запам'ятовує прочитане.

6. Обов'язково відвідайте разом з дитиною дитячу бібліотеку вашого мікрорайону. Нехай дитина сама обере собі книжки.

 

 

 

           

                           Якщо дитина не любить читати...   

                            

                           

    Комп'ютер, телевізор, мобільний телефон, dvd - все це є майже в кожному домі. А чи багато у Вас книжок? Не просто паперових виробів у привабливих обкладинках, а саме Книжок з великої літери. Тих книжок, які читали Ваші батьки, читаєте Ви, читатимуть Ваші діти? Чи любите Ви читати? Чи знаєте, які книжки читає Ваша дитина? Чи читає вона взагалі? Поміркуйте над цими питаннями і, ми впевнені, що Ви погодитесь з тим, що дитину привчати до читання необхідно саме у молодшому віці, коли вона тільки готується до школи.

    Тому раджу Вам: знайдіть хоча б годину на місяць і прийдіть разом з сином чи донечкою до шкільної бібліотеки.

    Ви будете приємно здивовані розмаїттям дитячих книжок та журналів, особливою бібліотечною атмосферою.

    Підійдіть до книжкових полиць і покажіть дитині книжки, які Ви читали в дитинстві, розкажіть чому вони Вам запам'яталися, перегляньте разом дитячі журнали, літературою з книжкових виставок.

    Нехай дитина самостійно, або за Вашою порадою, обере собі книжечку для читання вдома. Потім разом обговоріть прочитане. Може, маленький читач захоче намалювати відгук на книгу. Зробіть Ваші відвідини шкільної бібліотеки доброю традицією!